weronikakorthals.pl

Fiorentina FC awansowała do półfinału - zakończenie niesamowitej przygody mistrza PKO Ekstraklasy w europejskich pucharach!

Fiorentina FC awansowała do półfinału - zakończenie niesamowitej przygody mistrza PKO Ekstraklasy w europejskich pucharach!

23.06.2023, 07:53

Kibice piłkarscy z Polski do tego, iż kluby polskiej ligi dość wcześnie kończą przygodę z europejskimi rozgrywkami zdążyli już się przyzwyczaić. Bez cienia wątpliwości dużą niespodzianką jest to, że jest połowa kwietnia, a drużyna Lecha Poznań do ostatnich sekund spotkania z ACF Fiorentiną toczyła bój o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki rozgrywek europejskich. Ciężko zaprzeczyć temu, że poznański Lech w trwającym aktualnie sezonie zaprezentował się solidnie. W mediach społecznościowych eksperci futbolowi z całego kraju wrzucają mnóstwo dobrych opinii dotyczących gry mistrza polskiej ligi. Awans do ćwierćfinału europejskich rozgrywek to bez najmniejszych wątpliwości bardzo duży sukces, ale podopieczni trenera Johna Van Der Brooma mieli nadzieję na wiele więcej. I rzeczywistość dowiodła, że dostanie się do 1/2 finału Ligi Konferencji Europy był naprawdę możliwy.

Przed pierwszym ćwierćfinałowym pojedynkiem KKS Lech Poznań nie był faworytem. Spora ilość dziennikarzy sportowych uważała, iż faworytem jest ekipa Fiorentiny, która pochodzi z Włoch. W fanach piłkarskich z Polski tliła się jednak nadzieja, że mistrz ligi polskiej ma szansę zaskoczyć swoich oponentów. W ostatecznym rozrachunku okazało się, iż w pierwszym spotkaniu Fiorentina była dla mistrza Ekstraklasy za silna. Na trybunach przy Bułgarskiej piłkarze z Florencji zwyciężyli rezultatem cztery do jednego i mocno zbliżyli się do awansu do 1/2 finału. W obozach obu drużyn przed rewanżowym meczem wyczuwalny był spokój. I chociażby dlatego ogromnym zaskoczeniem dla fanów gospodarzy była dyspozycja KKS Lecha Poznań we Florencji. Mistrz PKO Ekstraklasy 20 minut przed zakończeniem rewanżowego meczu prowadził we Florencji z faworyzowaną Fiorentiną rezultatem 3 do 0. Ten rezultat oznaczał, że na widzów czeka dodatkowy czas gry i piłkarze z Poznania mają szansę na dostanie się do półfinału Ligi Konferencji. Niestety defensywa mistrza PKO Ekstraklasy popełniła dwa olbrzymie błędy w końcówce tego meczu, które skończyły się trafieniami dla ACF Fiorentiny. To w ostatecznym rozrachunku zniwelowało szansę na awans oraz rywalizację o wygraną w zmaganiach Ligi Konferencji. Mistrz Ekstraklasy zaprezentował się świetnie w tym sezonie rozgrywek europejskich i warto to przyznać. Jest to na pewno nadzieja na to, że z każdym nadchodzącym sezonem będzie dużo lepiej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij