weronikakorthals.pl

Wybitny turniej - mistrzostwa świata w Katarze

Wybitny turniej - mistrzostwa świata w Katarze

16.11.2022, 10:41

Potyczki piłkarskie w Katarze nadchodzą wielkimi krokami, a większa część płci męskiej z ekscytacją odlicza dalsze doby. W sieci rodzi się fala komentarzy apropo tego, jaka reprezentacja wygra mistrzostwa świata w piłce nożnej, a jaka posiada znikome szanse. Przytyków w kwestii różnorodnych sław piłki nożnej też nie braknie. Czy znakomite historyczne wydarzenie zapewni fanatykom piłki nożnej godne pamięci wrażenia?

Urok mistrzostw świata

Te igrzyska będą szczególnie wyjątkowe, pomimo pokaźnej ilości mistrzostw świata, które do tego momentu miały miejsce. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze pomiędzy drużynami odbywać się będą na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku również jest specyficzna, bo sportowe widowisko odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to również ostatni koncept mistrzostw świata, podczas gdy udział będą brać tylko 32 zespoły, ponieważ na kolejnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba ekip piłkarzy zwiększona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Jadowite opinie społeczeństwa piłkarskiego

Nadchodzące zawody piłkarskie są w większym stopniu dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Występują opinie, że wybór terytorium, w którym zawody mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim dostrzegalne jest spore wzburzenie. Dookoła wydarzenia bez przerwy włóczyło się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, że w okresie budowy stadionów i całej infrastruktury, zginęła duża liczba pracowników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie ostudziło gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego doniosłego wydarzenia dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Kto wzniesie w górę puchar?

Pomimo sporej niechęci aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, stawiając na różne drużyny do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij